E-Devlet Üzerinden Elektrik Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

Teknolojinin gelişmesiyle hayatımıza giren son yeniliklerden birisi de e-devlet sistemi. Her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının e-devlet hesabı bulunur. E-devlet’ten birçok işleminizi yapabilirsiniz, elektrik abonelik, üniversite sınav başvurusu, emeklilik gibi pek çok işlemi eskisi gibi PTT’ye veya devlet kurumlarına gitmeden, dakikalarca sıra beklemeden halledebilirsiniz. Yapılan son yeniliklerden birisi de e-devlet elektrik abonelik sistemi. Artık elektrik faturanızı ödemek için fatura ödeme merkezlerine gitmenize gerek kalmayacak. Her ay gelen elektrik faturasının tutarı, banka hesabınızdan otomatik olarak düşsün, size ise rahatlığın keyfini çıkarmak kalsın. E elektrik aboneliklerinde faturanız dışında hiçbir ücret ödemek zorunda değilsiniz.

E-devlet Elektrik Abonelik İptali

   Ev satın alırken satın alan kişi veya kiralık eve yeni gelen kiracı su, doğalgaz ve elektrik aboneliklerini üzerlerine almak zorunda, taşınırken de iptal etmek. Bundan dolayı da sürekli olarak ev değiştiren insanlar kuyruklarda sıra beklemekten sıkıldı, e-devlete yeni gelen özellik sayesinde elektrik abonelik iptalleri daha kolay gerçekleşecek. Taşınma sayısı fazla olunca da elektrik abonelik iptali e-devlet üzerinden sıkça aranmaya başladı. Peki e-devlet elektrik abonelik iptali nasıl yapılır? Sizler için anlattık.

  • E-devlet’in resmi internet sitesine gidin.
  • Her şehirdeki elektrik dağıtıcısı farklıdır, kendi elektrik dağıtıcınızı bulun. Örneğin İzmir’de Gediz Elektrik vardır.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üstteki arama yerine elektrik dağıtıcınızı yazın.
  • Çıkan sonuçlardan elektrik abonelik iptali, abonelik fesih gibi olan seçeneklerden birine tıklayın.
  • Karşınıza çıkan adımları takip edin.

Hakkında Abonelikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir