Facebook Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Facebook hesabınızı silmek mi istiyorsunuz? Facebook hesap silme rehberimizi okuyarak hesabınızı tamamen silebilirsiniz.

2 Milyarı aşkın kullanıcısı ile dünyanın en fazla kullanıcısına sahip olan Facebook, sosyal medya platformlarının atası olarak kabul edilmektedir. Kurulduğu ilk günlerden bugüne dek kullanıcı sayısı giderek artış gösteren Facebook 2004 – 2010 yılları arasında adeta altın günlerini yaşıyordu. Hatta 2008 yılında platformun kuruluşunu anlatan Sosyal Ağ filmi bile yapıldı.

Kuruluş hikayesi ile de birçok girişimci gence ilham kaynağı olan Facebook son yıllarda yaşadığı skandallarla gündeme gelmeye başladı. Özellikle geçtiğimiz yıllarda kullanıcı verilerinin satılması. ABD seçimlerinde etik olmayan reklam kampanyaları düzenlediği. Büyük güvenlik açıkları ve daha birçok konuda firma davalık olmuştu. Bu davalarda büyük miktarlarda para ve itibar kaybeden firma özür dilemek zorunda kalmıştı.

Şirketin kurucu ismi Mark Zuckerberg sıkça mahkemede ifade vermek zorunda kalmış hatta bir dönem dünya genelinde #deletefacebook kampanyası başlatılmıştı. Tüm bu skandallara rağmen platformun kullanıcı sayısı her geçen gün artış gösterirken bu durumdan rahatsız olan kullanıcılarda hesaplarını kapatmaya devam etmektedir.

Facebook Hesap Silme

Facebook hesabınızı silmeniz için gerekli adımları sizler için sıraladık, bu işlemleri uygulayarak kolaylıkla hesabınızı tamamen silebilirsiniz.

  • Facebook hesabınızı açın.
  • Hesabınızı açtıktan sonra sağ üst kısımda bulunan “” bu simgeye tıklayın.
  • “Ayarlar ve Gizlilik” daha sonra “Ayarlar”
  • “Facebook Bilgilerin” ardından “Dondurma ve Silme”
  • “Hesabı Kalıcı Olarak Silin” sonrasında “Hesap Silme İşlemine Devam Et”
  • “Hesap Sil” şifrenizi girin ve “Devam”

Bu işlemin ardından hesabınız tamamen silinecektir.

Hakkında Abonelikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir