Google Play Abonelik İptal Etme Nasıl Yapılır?

Google Play Store dünya genelinde milyonlarca uygulamaya ev sahipliği yapıyor. Bizlerde bu milyonlarca uygulama arasında birçok uygulamayı sürekli olarak kullanıyor ve bazı durumlarda abone olabiliyoruz. Ücretli uygulamalara abone olduktan bir süre sonra bu abonelikleri unutuyoruz ve bu uygulamalar aylık olarak otomatik olarak kredi kartımızdan veya banka kartımızdan bildirimsiz para çekebiliyor. Otomatik ödeme talimatına sahip olan Play Store’da abone olduğumuz birçok uygulamaya her ay yüzbinler kişi haberi olmadan ücret ödüyor. Maalesef para çekildikten sonra fark ettiğimiz bu durumdan nasıl kurtulabiliriz?

Google Play Abonelik İptal Etme

Google Play Aboneliklerinizi kolaylıkla iptal edebilirsiniz. İptal işleminin ardından artık uygulamalar otomatik olarak kartınızdan herhangi bir ödeme almayacaktır. Bu sayede aktif olarak kullanmadığınız uygulamalara her ay para ödemekten kurtulabilirsiniz. İşte Google Play Store’da abonelik iptal etmenin yolu.

  • İlk olarak “Play Store” uygulamasını açıyoruz.
  • İkinci adımda ise uygulamanın sol üst köşesinde yer alan “Seçenekler” butonuna tıklıyoruz.
  • Açılan seçenekler kısmında doğru Play Store hesabınızı açtığınıza dikkat edin.
  • Daha sonra karşımıza çıkan ekranda “Abonelikler” kısmına tıklıyoruz.
  • Son adım olarak aboneliğinizi iptal etmek istediğiniz uygulamayı seçerek “Aboneliği İptal Et” tuşuna tıklayarak aboneliğinizi sonlandırın.

Aboneliğinizi iptal ettikten sonra Premium üyeliğiniz son fatura tarihine kadar devam edecektir. Örnek olarak “Youtube Music” uygulamasına 1 Ocak tarihinde ücret ödediniz ve bu tarihten sonra iptal ettiyseniz 1 Şubat tarihine kadar uygulamayı Premium olarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Özetle o ay için ödediğiniz abonelik hakkınızı son güne kadar uygulama size sunmaktadır.

Hakkında Abonelikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir