İnstagram Hesap Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?

İnstagram hesap dondurma işlemi nereden ve nasıl yapılır? Adım adım İnstagram dondurma işlemi ve detayları…

Facebook, Twitter, Snapchat, Twitch, YouTube ve benzeri birçok sosyal platformdan bir tanesi olan İnstagram dünyanın büyük sosyal ağlarından bir tanesidir. Sahip olduğu yaklaşık 1 milyar kullanıcı sayısı ile 7’den 70’e herkese hitap eden platform üzerinden fotoğraflarınızı ve hikayelerinizi paylaşabildiğiniz gibi işletme hesabınız üzerinden de ürünlerinizin tanıtımını ve satışını gerçekleştirebilirsiniz. Yalnızca kişisel ve kurumsal alanda değil birçok alanda aktif olarak kullanılan platform her ilgi alanına ve odak noktasına hitap edebilmektedir.

İnstagram oldukça büyük ve geniş bir platform olduğu için bazı kullanıcılarda bağımlılık etkisi oluşturabilmektedir. Bu sebeple kullanıcılar bu kötü alışkanlığından kurtulabilmek adına bu platformdan bir süre uzaklaşmak veya tamamen silmek istemektedir. Bu yazımızda sizlere İnsta dondurma işleminin nasıl yapıldığını adım adım anlatacağız.

“Eğer hesabınızı dondurmak yerine tamamen silmek istiyorsanız,
İnstagram Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır? Konulu içeriğimize göz atabilirsiniz.”

İnstagram Hesap Dondurma

Mobil uygulama üzerinden hesap dondurma işlemi yapılamamaktadır. Bu sebeple bilgisayar üzerinden bu işlemi yapmanız gerekmektedir. Eğer bilgisayarınız yoksa telefonunuzdan Google tarayıcısını açın. Daha sonra sağ üstte yer alan ayarlar kısmından “Masaüstü Sitesi İste” kısmına tıklayınız. İnstagram hesabı dondurma linkine tıklayarak direkt olarak hesabınızı donduracağınız sayfaya geçebilirsiniz.

İnstagram Dondurma Linki

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

  • Yukarıda yer alan linke tıkladıktan sonra kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınıza giriş yapınız.
  • “Hesabını neden kapatıyorsun?” sorusu için herhangi bir cevap seçiniz.
  • Daha sonra alt kısımda bulunan yere hesap şifrenizi giriniz.
  • Son olarak alt kısımda bulunan “Hesabı Geçici Olarak Kapat” tuşuna tıklayınız.

Bu işlemin ardından hesabınızı dondurma işlemi tamamen gerçekleşmiş olacaktır. Bu işlemin ardından hesabınızı dilediğiniz zaman giriş kısmından kolaylıkla açabilirsiniz.

Hakkında Abonelikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir