E-Devlet Üzerinden İski Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

İSKİ aboneliğinizi e-devlet üzerinden herhangi bir şubeye gitmeye gerek kalmadan kolaylıkla yapılabilmektedir. İşte detaylı olarak İski abonelik iptali işlemi…

İstanbul’da oturan bireyler büyükşehir belediyesinden su hizmeti alabilmek için İSKİ aboneliği almak zorundadır. İSKİ aboneliğini 120 TL abonelik bedeli karşılığında Alo 185 telefon hattından veya İSKİ resmi web sitesi üzerinden yapabilmeniz mümkündür. Abonelik alırken T.C kimlik numarası, tabu veya kira kontrat belgenizin olması gerekmektedir. Bu belgelerle birlikte kolaylıkla abonelik alabilirsiniz. Eğer başka bir şehre veya binaya taşınma durumunda iseniz aboneliğinizi iptal ettirmek zorundasınızdır. Abonelik iptal işlemleri 3 farklı yöntem ile yapılabilmektedir. İşte İski abonelik iptali yöntemleri.

İski Abonelik İptali

İSKİ aboneliğinizi telefon, İSKİ’nin resmi web sitesi ve E-Devlet hesabınız üzerinden kolaylıkla iptal ettirebilirsiniz.

Telefon ile İptal İşlemi

ALO 185 telefon hattı üzerinden İSKİ aboneliği kolaylıkla iptal ettirilebilir.

İSKİ Resmi Web Sitesi Üzerinden İptal İşlemi

www.iski.istanbul web sitesi üzerinden T.C. kimlik bilgileriniz ve su sayacı üzerinde yer alan son metreküp sayısı ile iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İski online abonelik işlemleri ve fazla detaylı bilgi için tıklayın.

E-Devlet Üzerinden İSKİ Abonelik İptal İşlemi

E-Devlet hesabınızı açtıktan sonra arama kısmından “İSKİ abonelik iptali başvurusu” yazıp aratabilir veya aşağıda yer alan linke direk tıklayarak sayfaya direk olarak ulaşabilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden İSKİ Abonelik İptal Başvurusu

Açılan sayfadan başvuru formuna gerekli bilgileri girip göndere tıklayın. Yaklaşık 2 iş günü içerisinde İski aboneliğinizi iptal başvurunuz onaylanacaktır. Onayın ardından aboneliğiniz tamamen iptal edilmiş olacaktır. İski online abonelik işlemleri ile alakalı daha detaylı bilgi için İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi resmi web sitesini ziyaret edebilir ayrıca ALO 185 hattını arayabilirsiniz.

Yukarıda yer alan tüm yazılar bilgilendirme amaçlı kaleme alınmış olup herhangi bir resmi değer taşımamaktadır.

Hakkında Abonelikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir