İSU Abonelik Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinden İSU abonelik kapatma işlemi nasıl yapılır? isu aboneliğinizi kolaylıkla kapatın. İşte İSU kapatma işlemi.

Kocaeli Büyük Şehir Belediyesi çatısı altında hizmet veren Kocaeli su ve kanalizasyon işleri (İSU) üzerinden aboneliğinizi kolaylıkla kapatabilir veya açabilirsiniz. Bu işlemlerin yanı sıra aboneliğinizi belirli şartlar çerçevesinde bir süre dondurabilir veya taşıyabilmeniz mümkündür. Böylece tekrar iptal ve kayıt bedeli ödeme işlemi ile uğraşmadan aboneliğinizi iptal ettirebilirsiniz.

İSU Abonelik Kapatma

İSU aboneliğinizi kapatmak için aşağıda yer alan linke tıklayarak direk kapatma sayfasına ulaşabilirsiniz.

https://www.isu.gov.tr/sube/abonelikler/sorgula.aspx?USE_REGISTRY=&return=/sube/basvuru/abonekapatma.aspx

Yukarıda yer alan linke tıkladıktan sonra gerekli bilgileri girip abonelik kapatma başvurunuzu tamamlayın. Bu işlemden sonra başvurunuz 2 – 3 iş günü içinde incelenerek onaylanacaktır. Onaylamanın ardından aboneliğiniz tamamen kapatılacaktır.

Eğer kapatma işleminden önce borcunuz bulunuyorsa bu faturalar teminat bedelinden kesilecektir. Eğer herhangi bir borcunuz yoksa teminat bedelleri PTT veya anlaşmalı banka hesabınıza otomatik olarak yatırıldıktan sonra size bilgilendirme mesajı gönderilmektedir. İSU güncel teminat bedelleri;

  • Konut: 103,95 TL
  • Mesken: 189,45 TL
  • İşyeri: 294,30 TL
  • İnşaat: 1.022 TL

Hakkında Abonelikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir