Netflix Üyelik İptal Etme

Netflix abonelik hesabı nasıl kapatılır? Netflix üyelik iptali için gereken adımlar makalemizde.

Dünyanın en büyük film ve dizi dağıtım ve yapımcı kuruluşlarından bir tanesi olan Netflix firması ilk olarak 1997 yılında piyasaya sürülmüştür. Marc Randolph ve Reed Hastings isimli iki girişimci tarafından Kaliforniya eyaletinde kurulan şirket günümüzün en büyük film-dizi yapım ve dağıtım firmalarından bir tanesidir. En büyük rahipleri Amazon Prime, Hulu TV ve Apple TV gibi şirketlerdir.

Netflix, film ve dizilerin abonelik sistemi ile üyelerine sunulduğu dijital bir platformdur. Platforma üye olan kişiler çeşitli ödeme seçenekleri ile farklı hizmetlerden yararlanabilmektedir. Netflix’in piyasada ön plana çıkmasında en büyük etken uygun fiyatlarla yüzbinlerce diziyi ve filmi abonelerine sunmaktır. Netflix firması bu pazarlama stratejisi ile film-dizi dağıtım alanında adeta çığır açmıştır. Netflix’in kendine has bir diğer özelliği ise televizyonlara nazaran dizilerin tüm bölümlerini anlık olarak paylaşmasıdır. Televizyonlarda belirli zaman periyotlar ile yayımlanan dizilerin tüm bölümlerini tek seferde paylaşarak kendine has stilini ortaya koymaktadır. Platform her üyesinden aldığı cüzi miktarlardaki üyelik ücretlerinden gelir kazanmaktadır. Böylece tüm içeriklerini her abonesine sunabilmektedir. Netflix üyelik iptali işlemi aşağıda yer almaktadır.

Netflix Üyelik İptali

Eğer Netflix aboneliğinizi iptal etmek istiyorsanız aşağıda yer alan adımları takip ederek aboneliğinizi iptal edebilirsiniz.

  • Yayın planları menüsüne gelin,
  • Buradan hesap sayfanızı açın,
  • Açılan ekranda bulunan Üyeliği İptal tuşuna basın,
  • Bu işlemlerin ardından aboneliğiniz iptal olacaktır.

Netflix aboneliğinizi eğer erken iptal ederseniz abonelik sözleşmenizin son gününe kadar hizmeti kullanabilirsiniz.

Hakkında Abonelikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir