Storytel Nedir? Nasıl Abone Olunur?

Dünyanın en popüler sesli kitap platformlarından bir tanesi olan Storytel aslında tam olarak nedir? Storytel’e nasıl abone olunur? İşte tüm bilmek istediklerinizle karşınızda Storytel…

Storytel Nedir?

14 ülkenin aralarında bulunduğu yaklaşık 1 milyon aboneye hizmet veren Storytel, dünyanın en büyük sesli kütüphanesi olarak karşımıza çıkıyor. Son yılların en hızlı büyüyen trendlerinden bir tanesi olan sesli kitaplar tüm dünyada hızla yayılıyor. APA (Audio Publishers Association) tarafından yayımlanan verilere göre geçtiğimiz yıllarda ABD nüfusunun yaklaşık %26’sı en az bir adet sesli kitap dinledi. Storytel firması her ne kadar yeni bir kuruluş olsa da sesli kitapların geçmişi bir hayli eskilere dayanmaktadır. İnternet hayatımıza girmeden önce kaset ve plak gibi platformlarda sesli kitap yayıncılığı yapılmaktaydı.

Günümüzden yaklaşık 15 yıl önce İsveç merkezli sesli kitap firması olarak kurulan Storytel, Türkiye’de “Seslenen Kitap” adı ile hizmet veren firmayı 2017 yılında satın alarak ülkemize giriş yaptı. 2018 yılı itibari ile yüzlerce konudaki yüzbinlerce kitap Türkiye’nin en seçkin ses sanatçıları tarafından seslendirildi ve site üzerinden yayınlandı. Bu ses sanatçılarının yanı sıra Prof. Dr. İlber Ortaylı ve ünlü YouTuber Barış Özcan gibi isimlerde yer alıyor.

Storytel’e Nasıl Abone Olunur?

Storytel sesli kitap uygulamasını akıllı telefonunuza indirebilir veya web sitesi üzerinden açarak kolayca abone olabilirsiniz. Tarayıcınızdan www.storytel.com adresini açarak menü kısmında yer alan Oturum Aç kısmından abone olabilirsiniz. Sesli kitap abonelik ücreti aylık 29,99 TL olarak belirlenmiştir. Abone olduktan sonra herhangi bir kısıtlamaya tabi olmaksızın dilediğiniz kadar kitabı dinleyebilirsiniz.

Sesli kitap uygulaması ayrıca ilk kez abone olacak olan üyelerine 30 günlük ücretsiz deneme fırsatı sunmaktadır. Fırsattan yararlanabilmek için web sitesini açın ve üst menüde yer alan “Storytel’i Dene” kısmına tıklayın. Ardından açılan sayfaya e-posta adresinizi ve giriş için kullanacağınız şifreyi girin, üyelik sözleşmesini kabul ettikten sonra “Hesap Oluştur” kısmına tıklayarak kolayca 30 günlük deneme hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Storytel Ne İşe Yarar?

Özellikle kitap okumakta zorluk çektiğiniz durumlarda, aşırı sesli ortamlarda ve yolculuk yaparken sesli kitap uygulamasını kullanabilirsiniz. Böylece dilediğiniz her yerde dilediğiniz kitaplardan faydalanabilirsiniz. Uygun abonelik ücreti sayesinde yüzbinlerce kitabı ayda 29,99 TL ödeyerek dinleyebilirsiniz.

“Storytel Aboneliği Nasıl İptal Edilir?” yazımızı okumak için tıklayın…

Hakkında Abonelikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir