Tumblr Nedir? Tumblr Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Tumblr hesap açma işlemi nasıl yapılır? Tumblr nedir, ne işe yarar? İşte tüm merak ettikleriniz sosyal platform rehberimizde…

Tumblr blog tabanlı bir sosyal medya platformudur. Benzer sistemlerden farklı olarak Tumblr akıcı ana haber akış ekranı, kişiselleştirilebilir blog sayfaları ve diğer sosyal ağlarla uyumlu olarak çalışmaktadır. Özellikle genç yaştaki kullanıcılara hitap eden platformda metin, alıntı, fotoğraf, video, gif ve ses dosyası gibi çeşitli içeriklerin paylaşımını yapabiliyorsunuz. Sevdiğiniz blogları takip edebiliyor paylaşımlarından haberdar olabiliyorsunuz.

Tumblr üzerinde kendi ilgi alanınızla ilgili çeşitli paylaşımlar yaparak binlerce takipçiye sahip olabilirsiniz. Takipçilerinizle platformda bulunan sohbet ekranından anlık olarak sohbet edebilir ayrıca uzun metin mesajları gönderebilirsiniz. 2007 yılında ABD’de kurulan platform 2011 yılında Yahoo tarafından 1,1 milyar dolara satın alınmıştır. Platformun dünya genelinde 500 milyona yakın kullanıcısı bulunmaktadır.

Tumblr Hesap Açma

Tumblr hesabı açmak oldukça kolaydır. Sizler için derlediğimiz adımları takip ederek kolaylıkla hesap açabilirsiniz.

  • İlk olarak tarayıcınızdan Tumblr sitesini açın.
  • Daha sonra “Başla” kısmına tıklayın.
  • Bu adımdan sonra site bizden mail, şifre ve kullanıcı adı istemektedir. Bunları girdikten sonra devam ediyoruz.
  • Bir sonraki adımda yaşımızı giriyoruz ve alt kısımda yer alan kutucuğu işaretliyoruz.
  • Son olarak “Bitti” tuşuna tıklıyoruz.

Bu işlemlerin ardından artık blog sayfanız açılmış oldu. Bundan sonra artık ilgi duyduğunuz konuları ve blogları takip ederek eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Sizler için derlediğimiz yazımız hoşunuza gittiyse yorum kısmında belirterek bizlere destek olabilirsiniz.

Hakkında Abonelikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir