Türk Telekom İnternet Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

Türk Telekom İnternet abonelik iptali nasıl yapılır? İnternet aboneliğini iptal etmek için yapmanız gerekenler neler? Tüm detaylar makalemizde.

Türkiye’nin en büyük internet hizmet sağlayıcı firması Türk Telekom, 1995 yılında devlet tarafından kurulmuş telekomünikasyon şirketidir. İlk olarak 1994 yılında PTT İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nden ayrılarak telekomünikasyon şirketi olarak kurulan şirket 2005 yılından itibaren özelleştirilerek günümüzde artık anonim şirket olarak hizmet vermektedir. Türk Telekom ülkemizdeki sabit internet hatlarının altyapısının işletme hakkını da elinde bulundurur. Nitekim ülkedeki en büyük internet ağ alt yapısını Türk Telekom şirketi yönetmektedir. Birçok internet sağlayıcı firma Türk Telekom tarafından işletilen internet ağ alt yapısını kullanmaktadır. Türk Telekom mobil, internet, televizyon, sabit telefon gibi alanlarda müşterilerine hizmet sunmaktadır.

Daha önce TTNET adı ile internet hizmeti veren firma 2015 yılında tüm hizmetlerini tek bir isim altında toplama kararı almıştır. Böylece internet hizmetinin adı artık Türk Telekom olarak anılmaya başlamıştır. Peki Türk Telekom internet abonelik iptali nasıl yapılır? İşte tüm detaylar

Türk Telekom İnternet Abonelik İptali

Türk Telekom İnternet aboneliğinizi 2 farklı yolla iptal ettirebilmeniz mümkün, ilk yolu herhangi bir şubeye giderek şahsen başvuru yaparak. İkinci yolu ise faks çekerek internet paketinizi kolaylıkla iptal ettirebilirsiniz.

Faks Yolu ile İnternet Abonelik İptali

Faks yolu ile internet aboneliğinizi iptal ettirmek istiyorsanız, yapmanız gereken üzerinde abonelik bilgilerinizin ve ıslak imzanızın bulunduğu bir iptal dilekçesi yazmak ve kimliğinizin önlü-arkalı fotokopisi ile Türk Telekom müşteri hizmetlerine fakslamanız yeterli.

Türk Telekom Müşteri Hizmetleri Faks Numarası: 0 (312) 306 07 16

İnternet iptal işleminiz faksınız iletildikten sonraki 24 saat içerisinde onaylanıp internet aboneliğiniz 7 iş günü içerisinde tamamen iptal edilecektir.

Hakkında Abonelikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir