Twitter Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Twitter hesabı nasıl silinir? Twitter hesap silme işlemini sizler için detaylı bir şekilde kaleme aldık.

Twitter dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından bir tanesidir. Her konuda bilgiyi, duyuruyu veya içeriği kolaylıkla paylaşabileceğiniz bir platform olan Twitter üzerinden dünya ve ülke gündemini kolaylıkla takip edebilirsiniz. Gündem kısmında günlük olarak en çok konuşulan konular yer almaktadır. Buradaki konulara tıklayarak insanlar bu konularda neler konuşuyor çok kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Twitter özellikle devlet adamlarının, ünlü isimlerin, kamu çalışanlarının, köklü firmaların, futbol kulüplerinin ve daha birçok kurum ve kuruluşun resmi açıklamaları yaptığı bir platform olarak ön plana çıkmaktadır. Buradan yola çıkarak birçok kişi haber alma maksadıyla bu platformu kullanırken, bazı kişilerde yalnızca eğlence amaçlı bu platformu kullanabilmektedir. Ana haber akışınızı takip ettiğiniz kişilere göre dilediğiniz gibi düzenleyebileceğiniz Twitter uygulaması ile yalnızca takip etmek istediğiniz konulara bakabilirsiniz.

Twitter her ne kadar kullanışlı bir platform olarak görülse de yayımlanan haberlerin, paylaşımların ve viral içeriklerin hepsi gerçeği yansıtmamaktadır. Kötü niyetli birçok insan bu platform üzerinden medyanın gücünü kullanarak insanları mağdur edebilmektedir.

Twitter Hesap Silme İşlemi

Twitter silme işleminizi aşağıda yer alan adımları takip ederek yapabilirsiniz.

  • İlk olarak tarayıcınızdan Twitter hesabınızı açın.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sol kısımda bulunan menüden “Daha Fazla” kısmına tıklayın.
  • Açılan menüden “Ayarlar ve Gizlilik” sekmesine tıklayın.
  • Ayarlar sayfasında “Hesap” kısmını açın
  • Açılan menüden en altta bulunan “Hesabını Devre Dışı Bırak” kısmına tıklayın.
  • Karşınıza çıkan uyarı metninin en altında bulunan “Devre Dışı Bırak” butonuna tıklayın.
  • Son adım olarak hesap şifrenizi girin ve “Devre Dışı Bırak” a tıklayarak işlemi tamamlayın.

Yukarıda yer alan işlemleri yaparak hesabınız 30 gün süre ile devre dışı kalacaktır. Bu sürenin ardından ise hesabınız tamamen silinecektir. Artık bu kullanıcı adını alamayacağınızı bilmeniz gerekmektedir.

Twitter Hesap Dondurma

Yukarıda yer alan işlemleri uygulayarak hesabınızı 30 güne kadar dondurabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta 30 günlük süredir. Eğer bu süreyi unutup geçirirseniz hesabınız tamamen silinecektir. Bu konuda dikkatli olmanızı öneririz.

-“Facebook Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?” yazımızı okumak için tıklayın!

Hakkında Abonelikler

yorumlayın

  1. twitter hesabımı silersem geri açabilir miyim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir