Youtube Premium Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu olan Youtube günümüzde sunduğu hizmetlerle internet dünyasının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Özellikle sevdiğimiz Youtuber’ların paylaşımlarını takip etmek, müzik dinlemek, haber videolarına göz atmak ve yayımlanan dizileri izlemek için gün içinde sürekli olarak kullanıyoruz. Tabi ki bu kullanımın bedeli olarak da sürekli reklamlarla karşılaşıyoruz. Bu reklamlardan kurtulmak ve çevrimdışı olarak videoları izleyebilme imkanı sunan Youtube, Premium özelliğini devreye sokmuştu. Bu özellik sayesinde reklamsız müzik dinleyebiliyor ve takılmadan dilediğimiz diziyi izleyebiliyoruz.

Youtube Premium özelliğine yanlışlıkla üye olanlar veya artık kullanmak istemeyen kullanıcıların sayısı da bir hayli fazla! Peki Youtube Premium aboneliği nasıl iptal ettirilir? Youtube abone iptali için yapılması gerekenler nelerdir?

Youtube Premium Abonelik İptali

Premium aboneliğinizi iptal etmek oldukça kolay, aşağıda yer alan adımları izleyerek sizlerde kolaylıkla aboneliğinizi iptal ettirebilirsiniz.

  • Profil fotoğrafınıza tıklayın ardından açılan menüde “Ücretli Üyelikler” butonuna tıklayın
  • İkinci adımda iptal etmek istediğiniz üyeliğe tıklayın
  • “İptal et” tuşuna basın
  • Ardından iptal etme nedeninizi belirten seçeneklerden bir tanesine tıklayın ve ileriye tıklayın
  • Karşınıza çıkan ekranda bulunan “Evet, İptal Et” butonuna tıklayarak aboneliğinizi iptal edin.

Aboneliğinizi iptal ettikten sonra abonelik yenileme tarihine kadar Premium hizmetinizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Aboneliğinizi iptal ettirdiğiniz gün anında hizmetiniz kesilmez, o aya ait hizmetinizi son saatine kadar kullanabilme imkanına sahipsiniz.

Hakkında Abonelikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir